Nadbryg. Adam Czajka: W zeszłym roku odnowiliśmy 154 jednostki OSP [Defence24 TV]

11 czerwca 2018, 13:21

Podczas tegorocznej edycji Międzynarodowych Targów Sprzętu i Wyposażenia Straży Pożarnej i Służb Ratowniczych IFRE-EXPO z nadbryg. Adamem Czajką, Świętokrzyskim Komendantem Wojewódzkim Państwowej Straży Pożarnej, rozmawialiśmy m.in. priorytetach programu modernizacji straży pożarnej w województwie świętokrzyskim, w tym o remontach strażnic oraz zakupach sprzętu dla strażaków.

Dzięki ustawie modernizacyjnej będzie zakończona JRG nr 4 w Chmielniku, którą będziemy oficjalnie otwierać we wrześniu bądź na początku października. Rozpoczynamy budową JRG nr 1 w Kielcach, również dzięki ustawie modernizacyjnej oraz środków Pani Wojewody, jesteśmy w stanie tą inwestycję rozpocząć, ponieważ już umowa została podpisana.

nadbryg. Adam Czajka, Świętokrzyski Komendant Wojewódzki Państwowej Straży Pożarnej

Do Ochotniczych Straży Pożarnym kupowany jest sprzęt niezbędny do tego żeby w tych działaniach [red. ratowniczo-gaśniczych] uczestniczyć, ale od dwóch lat, po raz pierwszy są prowadzone remonty OSP. Jest to duży krok, ponieważ te jednostki były w różnym stanie. W zeszłym roku odnowiliśmy 154 jednostki OSP, te które są w Krajowym Systemie Ratowniczo-Gaśniczym, ale również spoza systemu

nadbryg. Adam Czajka, Świętokrzyski Komendant Wojewódzki Państwowej Straży Pożarnej

DM

InfoSecurity24
InfoSecurity24
KomentarzeLiczba komentarzy: 2
siena
wtorek, 12 czerwca 2018, 15:38

Remonty i modernizacja nic nie da jak się będzie dalej stosowało taką politykę kadrową np. w OSP. OSP stały się stowarzyszeniami na poziomie Gminy ; nie jest rzadkością że w jednej Gminie funkcjonuje kilka stowarzyszeń OSP co jest paranoją ! Do tego dochodzą wymagania fizyczne OSP jak wobec strażaków PSP czego efektem jest np. brak kierowców na które Gmina nie chce finansować a stowarzyszenia na to nie stać. Posiadający C - kierowcy emeryci-mogliby jechać ale nie przechodzą testów i koło się zamyka. Remizy będą pięknie wyremontowane,wyposażone i wystawione jako tzw. ekspozycja stała bo nie ma kto jechać. Dokładając do tego niski poziom bezrobocia... Dzięki technologii z dala od PSP nie wybucha tak wiele pożarów jak kiedyś ale jak już wybuchnie to strawia wszystko w domostwie bo PSP ma 20-50 km.dojazdu. Trzeba się już dziś poważnie zastanowić nad zmianą formuły OSP - pozostawić to co dobre i zreformować radykalnie to co dziś stanowi problem; wykorzystać również rozwój technologii i techniki. Wiem,wiem...kiedyś samolotem latał tylko pilot ; dziś pierwszokomunista steruje nad domem dronem ;)

smiech
poniedziałek, 11 czerwca 2018, 16:41

Co z tego ze odnawiamy,remontujemy ...jak w OSP nie ma kto jechać !? Wprowadzono dla OSP testy sprawnościowe jak w PSP i jaki efekt ? Drużyna może i się zbierze ale kierowca C ?? Przykład: Pan Zdzisław od 40 lat kierowca na trasach międzynarodowych - TIR był od 40 kilku lat druhem OSP... Na każde zawołanie , uczynny, doświadczony strażak i kierowca. Na emeryturze na każde zawołanie. Oblał test fizyczny ...syrena wyje , drużyna jest a kierowcy nie ma !! I jedzie PSP 30 km. tylko zalać wodą zgliszcza , kiedy OSP miała 5 km ! Paranoja !! Na szczęście do ZHP lub ZHR nie wprowadzono testów jak do WP !!

Tweets InfoSecurity24