Mundury w kamuflażu MULTICAM dla Policji

6 lipca 2018, 11:23
CBŚP 1
Fot. CBŚP, cbs.policja.pl
InfoSecurity24
InfoSecurity24
  • 416 kompletów umundurowania letniego w kamuflażu typu MULTICAM ma trafić na wyposażenie polskich Policjantów;
  • Zainteresowanych przetargiem poznamy 17 lipca bieżącego roku.

Nowe bluzy, combat shirt-y, spodnie oraz czapki w kamuflażu MULTICAM trafią najprawdopodobniej jeszcze w tym roku do funkcjoanriuszy Policji. KGP planuje zakup 416 pełnych kompletów tego rodzaju letniego umundurowania.

Policja zamawia letnie mundury w kamuflażu typu MULTICAM. Chodzi o zakup 416 kompletów tego rodzaju umundurowania dla funkcjonariuszy. Dostawy mają odbyć się okresie od 31 lipca do 31 października bieżącego roku. Zainteresowanych przetargiem poznamy 17 lipca. Kluczowym kryterium oceny oferowanych mundurów w kamuflażu typu MULTICAM będzie cena (70 proc.), a także termin końcowy realizacji zamówienia (30 proc.).

W skład zestawu umundurowania w kamuflażu MULTICAM wchodzą bluza do munduru letniego typu Combat Shirt, przeznaczona do noszenia pod kamizelkę kuloodporną lub taktyczną. Bluzy wykonane mają być z dwóch rodzajów tkanin, w tym przednia i tylna część będzie wykonana z dzianiny oddychającej w kolorze khaki, rękawy mają być wykonane z tkaniny w kamuflażu typu MULTICAM.

Dodatkowo, mowa jest o bluzach munduru letniego w kolorach kamuflażowych typu MULTICAM opierających się na prostej konstrukcji z jednoczęściowym tyłem, prostymi przodami i dwuczęściowymi rękawami. W komplecie znajdą się także długie spodnie munduru letniego, bez odcinanego pasa, nie krępujące ruchów i zapewniające komfort użytkowania. Mają być one wykonane z tkaniny rip-stop bawełniano-poliestrowej z nadrukiem kamuflażu o siedmiokolorowym wzorze. Dopełnieniem kompletu ma być czapka letnia („bejsbolówka”) w kamuflażu MULTICAM, stanowiąca część indywidualnego wyposażenia funkcjonariuszy Policji. Ma być uszyta w formie dżokejki typu sportowego.

Przypomnijmy, że tego rodzaju umundurowanie pojawia się coraz częściej w jednostkach antyterrorystycznych polskiej Policji. Funkcjonariuszy w tego rodzaju kamuflażu typu MULTICAM można było zauważyć m.in. w przypadku zabezpieczenia takich wydarzeń jak chociażby Światowe Dni Młodzieży.

jr

InfoSecurity24
InfoSecurity24
KomentarzeLiczba komentarzy: 9
Boxo
poniedziałek, 9 lipca 2018, 16:19

Mundury mc dla policji chyba, zeby ganiala po parkach za pijanymi studentami... Co ma policja z jednostami specjalnymi albo z wojskiem? Absolutnie bez sensu... Poza tym 70% to ma byc cena, czyli co? beda chodzic w cs od texara za 150zl? bez pomysłu to wszystko...

kajmat
poniedziałek, 9 lipca 2018, 13:27

@pasjona tAT: Kamuflaż WR KSP nie był `odbarwionym Flecktarnem` ale raczej bazował na polskim gepardzie, który to w wersji leśnej był używany przez UOP/ABW, a w wersji miejskiej - przez policję (kombinezon AT). Skądinąd wzór ten był wg mnie byłby znacznie lepszym rozwiązaniem dla jednostek policji niż MC - poza innymi walorami jest on (jak na razie) niedostępny na wolnym rynku, co gwarantuje efekt indywidualności, podobnie jak nowy wzór kamuflażu dla SG. Dodatkowo, gdyby go sensownie zastrzec, to można by uniknąć tego, co po latach stało się z `plamiakami AT`, których masowo używali cywile, zwłaszcza z pewnej firmy detektywistycznej. A tak przy okazji - skoro w 2016 wprowadzono mundury w SUEZ-ie, to dlaczego w tym przetargu ten wzór wykluczono (wymóg siedmiokolorowości, przy sześciokolorowości wzoru SUEZ)?

Anonim
sobota, 7 lipca 2018, 23:57

@pasjona tAT A przypadkiem policja nie używa kamuflażu camogrom?

pasjona tAT
sobota, 7 lipca 2018, 15:33

@Brabit Policja używa kamuflażu SUEZ który powstał na bazie MultiCamu, pierw był dla wojsk specjalnych, potem w celu unifikacji na ŚDM policja zakupiła ~800 kompletów dla swoich ludzi bo co jednostka to inny mundur (np. Szczecin miał oliwkowe, Warszawa miała multicam, Kraków używał czarnych itd). Teraz można zebrać GROM, JWK, ŻW, i Policyjne SPAPy i zbytnio nie będą się różnić bo każdy ma taki sam kamuflaż, dzięki czemu można można szybko rozpoznawać swój-obcy. Policja działa w terenie zurbanizowanym więc trochę zieleni, trochę budynków i akurat ten kamuflaż się sprawdza w takich warunkach. Czarny to był aby straszyć, teraz taktyka się zmieniła. @Michnik Budzenie respektu używając czarnego munduru dawno wyszło z taktyki, od conajmniej 10 lat SPAPy w Polsce używają różnych kamuflaży (w zasadzie miały wolną rękę, prze co np WR KSP Warszawa (teraz SPAP Warszawa) miał zrobiony specjalnie pod swoje zapotrzebowanie odbarwiony kamuflaż Flecktarn. Kamuflaż rozbija ludzką sylwetkę dzięki czemu mniej jest widoczna. Nie pytałem jeszcze u źródła czemu taki a nie inny ale podejrzewam że KGP chciała unifikacji kamuflażem niedostępnym na rynku.

Pavlak
piątek, 6 lipca 2018, 22:11

Wszyscy chca byc jak kapitan ZBik. Widac ze nikt tam zdrowo rozsadkowo nie mysli a pieniadz podatnika przelewa im sie przez palce.Brak nadzoru brak audytow....

Tweets InfoSecurity24