Mundurowi sprawdzają, co dzieje się na rynku strzeleckim [WIDEO]

26 lipca 2019, 13:53

Polak jest tym, który lubi trzymać szablę i operować tą szablą – mówi w rozmowie z InfoSecurity24.pl Arkadiusz Adam Szuba, Prezes Zarządu UMO Sp. z o.o. O rozwoju rynku broni rozmawialiśmy przy okazji UMO Live Fire Days, czyli dwudniowego poligonu strzeleckiego, który odbył się w połowie lipca br. w podwarszawskiej Zielonce.

Zaprosiliśmy wszystkie służby rządowe (...) Docierają do nas sygnały o bardzo dużym zainteresowaniu nowymi rodzajami amunicji precyzyjnej, nowymi rodzajami broni strzeleckiej, markami które zaczynają konkurować z najbardziej popularnymi markami - okazując się często, w niektórych aspektach, dużo bardziej sprawnymi systemami niż systemy, które się przyjęły marketingowo i funkcjonują w świecie broni.

Arkadiusz Adam Szuba, Prezes Zarządu UMO Sp. z o.o.

 

InfoSecurity24
InfoSecurity24
KomentarzeLiczba komentarzy: 7
mamrot
środa, 31 lipca 2019, 10:13

Nie ma czegoś takiego jak rynek broni w tym socjalistycznym kraju. Nazywanie rynkiem broni rządowych przetargów w ktòrych rządzą łapówki i koterie jest zwyczajnie głupie.

werte
poniedziałek, 29 lipca 2019, 20:54

Tak resort rozumie rynek strzelecki. Impra dla służb mundurowych. Dwa dni szpanu i urabiania lobbystycznego. Oto rynek broni w Polsce. Polak nie ma tu wstępu i szansy aby trzymać szablę i operować tą szablą.

Extern
wtorek, 30 lipca 2019, 17:24

I dlatego Łucznik nawet już nie udaje że mu zależy na tym mikroskopijnym cywilnym rynku. Całą swoją nadzieję położył w wojsku, już nawet inne służby mundurowe odpuścili. Pamiętam że kiedyś mieli takie pomysły żeby robić huntera dla myśliwych, albo nawet wiatrówkę PCP dla pasjonatów strzelectwa. Inna sprawa że te ich propozycje dla cywilów były zawsze w jakimś detalu nie trafione, bo z kałachem na dzika się u nas tradycyjnie nie chodzi, a wiatrówkę zrobili wyłącznie na niepopularny w środowisku kaliber. Więc trochę jakby sami robili sobie krecią robotę aby udać że coś próbują, ale aby się to przypadkiem nie udało.

jas
wtorek, 30 lipca 2019, 00:09

W tym kraju nawet Policjant i Wojskowy jak chce mieć prywatną broń w domu to musi zdawać egzamin w WPA !

Żołnierz
wtorek, 30 lipca 2019, 10:30

Nic nie musi. Pozwolenie, promesa, zakup, rejestracja. Tyle.

Były
wtorek, 30 lipca 2019, 10:53

Jeżeli wystąpił to musi, natomiast jeśli jest w służbie to dostanie gdy jest nadzwyczajne zagrożenie jego życia.Tak jest w Warszawie

wtorek, 30 lipca 2019, 02:11

i bardzo dobrze. Dlaczego zwykły obywatel ma być gorzej traktowany niż mundurowy? Niech "służby" zobaczą i poczuja jak WPA traktuje zwykłych obywateli.

Tweets InfoSecurity24