Reklama

Bezpieczeństwo Wewnętrzne

Brudziński o zabezpieczeniu konferencji bliskowschodniej: zawsze na pierwszym miejscu jest bezpieczeństwo

Fot. Twitter MSWiA
Fot. Twitter MSWiA

”Po raz kolejny pokazaliśmy światu, Europie i naszym rodakom, że na naszych służbach można polegać i można na nie liczyć” - powiedział w poniedziałek minister spraw wewnętrznych i administracji Joachim Brudziński. Przeprosił też mieszkańców stolicy i turystów za utrudnienia w czasie konferencji bliskowschodniej.

Szef Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji Joachim Brudziński wziął udział w spotkaniu z komendantami służb, podczas którego podsumowano zabezpieczenie konferencji bliskowschodniej.

Brudziński na briefingu prasowym podziękował komendantom służb podległych MSWiA. Przeprosił również mieszkańców stolicy i turystów, którzy w czasie konferencji bliskowschodniej ucierpieli z powodu utrudnień, m.in. stojąc w korkach.

"Za to przepraszam, ale zawsze na pierwszym miejscu jest bezpieczeństwo i to, że ten szczyt i ta konferencja była bezpieczna, to tutaj w sposób oczywisty należą się słowa podziękowań na ręce obecnych tutaj dowódców służb mundurowych podległych MSWiA" - powiedział Brudziński.

Dodał, że "po raz kolejny możemy stwierdzić, że - jedną z najlepszych, jeżeli nie najlepszą - wizytówką naszego państwa, naszego kraju są nasze służby, służby, które na co dzień zapewniają nam bezpieczeństwo" - ocenił.

Podkreślił, że "po raz kolejny pokazaliśmy światu, pokazaliśmy Europie, pokazaliśmy również naszym rodakom, że na kim jak na kim, ale na funkcjonariuszach podległych obecnym tu generałom można polegać i można na nich liczyć".

Brudziński zaznaczył również, że konferencja bliskowschodnia, w której - jak przypomniał - uczestniczyło 60 oficjalnych delegacji, była konferencją, w której "po raz pierwszy od 28 lat, przy jednym stole zasiedli tak liczni przedstawiciele państw arabskich z przedstawicielami Stanów Zjednoczonych i Izraela.

Jak poinformował Komendant Główny Straży Granicznej, w czasie tymczasowego przywrócenia kontroli granicznych od 10.02 do 16.02 funkcjonariusze SG przeprowadzili ok. 38 tys. kontroli. Odmówiono wjazdu do Polski 160 cudzoziemcom, którzy nie spełniali warunków wjazdu lub stanowiły zagrożenie dla bezpieczeństwa lub porządku publicznego. „Około 900 funkcjonariuszy Straży Granicznej realizowało zadania związane w tymczasowym przywróceniem kontroli granicznej na granicy wewnętrznej, a ok. 100 skierowanych zostało do wsparcia działań innych służb - SOP, Policji i ABW” - powiedział szef pograniczników. 

Przypomnijmy, na czas konferencji bliskowschodniej, premier wprowadził stopień alarmowy ALFA oraz BRAVO-CRP. Czasowo przywrócono też kontrolne graniczne, a na terenie Warszawy wprowadzono zakaz noszenia broni.

PAP/DM

Reklama

Komentarze

    Reklama

    Najnowsze