Nowe mundury dla Straży Granicznej

17 grudnia 2018, 11:34
fot. Emilia Maziarz-Kisielewska/Straż Graniczna
Fot. Emilia Maziarz-Kisielewska/Straż Graniczna
  • Do 15 marca 2019 r. i do 30 czerwca 2019 r. do Straży Granicznej ma trafić przynajmniej 11,7 tys. kompletów umundurowania dla funkcjonariuszy;
  • Chodzi o zakup mundurów polowych z nadrukiem maskującym oraz mundurów polowych letnich z nadrukiem maskującym, za realizację którego ma odpowiadać Spółdzielnia Inwalidów ELREMET z Białej Podlaskiej.

Straż Graniczna wybrała dostawcę nowych mundurów polowych. W ramach procedury przetargowej za najlepszą ofertę uznano tę złożoną przez Spółdzielnię Inwalidów ELREMET z Białej Podlaskiej. Samo zamówienie podstawowe dotyczy zakupu 11,7 tys. kompletów umundurowania.

Przetarg podzielony był na trzy części, z której pierwsza obejmowała pozyskanie 3,5 tys. mundurów polowych z nadrukiem maskującym, druga - 2 tys. mundurów polowych letnich z nadrukiem maskującym, a trzecia - 6,2 tys. kompletów mundurów polowych letnich z nadrukiem maskującym. Każda z części dopuszcza również możliwość skorzystania z prawa opcji, wynoszącego odpowiednio: 1 tys. kompletów, 500 kompletów oraz 1,4 tys. kompletów. 

Na realizację pierwszej części zamówienia dostawca ma czas do 15 marca 2019 roku. Wyposażenie ma trafić do Centralnego Ośrodka Szkolenia Straży Granicznej w Koszalinie. Ten sam termin dostawy wyznaczono w drugim zadaniu zamówienia, lecz w tym przypadku mundury mają trafić do oddziałów Straży Granicznej w Kętrzynie, Białymstoku, Chełmie, Przemyślu, Nowym Sączu, Raciborzu, Lubaniu, Krośnie Odrzańskim, Gdańsku, Koszalinie oraz Warszawie. Do tych samych oddziałów trafić mają komplety z trzeciego zadania, a w tym przypadku jednak zakończenie realizacji dostaw wyznaczono na 30 czerwca 2019 roku. 

Wykonawca zamówienia, czyli Spółdzielnia Inwalidów ELREMET z Białej Podlaskiej realizację pierwszego zadania wyceniła na 2 147 580 zł, z czego 1 670 340 zł obejmuje dostawy w ramach podstawy. Realizacja drugiej części zamówienia ma kosztować Straż Graniczną 1 183 875 zł (947 100 zł to wartość zamówienia podstawowego). Trzecia część to maksymalnie 3 598 980 zł, z czego 2 936 010 zł to koszt zamówienia podstawowego. W każdym przypadku podmiot zaoferował 28-miesięczną gwarancję na komplety umundurowania polowego. Straż Graniczna oceniała oferty pod względem ich ceny (60 proc.), jakości (30 proc.) oraz gwarancji (10 proc.).

Realizacją zamówienia zainteresowane były jeszcze takie podmioty, jak MILENA BIS Sp. z o.o. z Kostrzyna, a także konsorcjum firm złożone z MODAR Sp. z o.o. ze Staszowa, LIDER KREATOR Sp. z o.o. Sp. k. z Torunia oraz Partner PHU „ChemaN” Anna Rogozińska z Osielska. Jednak w obu wskazanych przypadkach oferty podlegały odrzuceniu. 

InfoSecurity24
InfoSecurity24
KomentarzeLiczba komentarzy: 7
PRS
poniedziałek, 17 grudnia 2018, 17:16

Ciekawe który z Ministrów MSWiA/MON będzie miał na tyle odwagi żeby wprowadzić do podległych sobie formacji ,,naszą" rogatywkę (proszę sobie wpisać w wyszukiwarkę ,,projekt rogatywka") zamiast pospolitych palantówek, brytyjskich kapelusików, izraelskich mycek, furażerek kojarzących się z okresem okupacji niemieckiej, a w najlepszym wypadku z policją francuską, beretów noszonych na modłę brytyjską, kepi, etc. Nasza rogatywka spełnia jak najbardziej wszystkie funkcje czapki polowej.

marcin
poniedziałek, 17 grudnia 2018, 14:12

Emblematy na czapkach powinny być szare lub czarne, na pewno nie białe z daleka widoczne.

Tweets InfoSecurity24