Jest akt oskarżenia po postrzale kursantów w WSPol w Szczytnie

26 czerwca 2020, 12:10
strzelanie, policja. fot. policja.pl
Fot. policja.pl

Olsztyńska prokuratura oskarżyła w piątek instruktora z Wyższej Szkoły Policji w Szczytnie o niedopełnienie obowiązków i nieumyślne spowodowanie obrażeń ciała. Rok temu w trakcie zajęć na strzelnicy mężczyzna postrzelił dwoje kursantów.

Jak poinformował rzecznik Prokuratury Okręgowej w Olsztynie Krzysztof Stodolny, w piątek prokuratura skierowała do Sądu Rejonowego w Szczytnie akt oskarżenia przeciwko funkcjonariuszowi policji Maciejowi W., któremu zarzucono nieumyślne postrzelenie dwójki słuchaczy WSPol.

Jak wynika z zebranego materiału dowodowego, 20 maja ubiegłego roku Maciej W. - jako instruktor szkolenia odpowiedzialny za bezpieczeństwo użytkowników krytej strzelnicy - nie dopełnił obowiązków podczas prowadzenia zajęć strzeleckich.

Jeszcze w zeszłym roku, poinformowano, że wypadku doszło podczas "demonstrowania sposobu oddawania strzałów, z broni typu glock". W ocenie śledczych, podczas prowadzanych przez siebie zajęć niezgodnie z przepisami posługiwał się bronią palną z podłączonym magazynkiem i ostrą amunicją. Oddając strzał z broni służbowej w kierunku osób uczestniczących w zajęciach, nieumyślnie postrzelił dwoje kursantów. Zarzucono mu również, że nieumyślnie naraził jedną z kursantek na bezpośrednie niebezpieczeństwo utraty życia albo ciężkiego uszczerbku na zdrowiu. Na skutek wystrzału 29-letnia policjantka została ranna w biodro, ta sama kula trafiła potem rykoszetem 30-letniego policjanta w brzuch.

"Maciej W. przesłuchany w charakterze podejrzanego przyznał się do dokonania zarzucanego mu przestępstwa i złożył obszerne wyjaśnienia w sprawie" - przekazał Stodolny. Oskarżonemu grozi kara do trzech lat pozbawienia wolności.

PAP/IS24

InfoSecurity24
InfoSecurity24
KomentarzeLiczba komentarzy: 6
Emeryt polic
piątek, 26 czerwca 2020, 18:09

Plecak

ISP
piątek, 26 czerwca 2020, 17:47

Zawiódł bezpiecznik ale ten najważniejszy w głowie. Szkoda chłopa, karę już poniusł. Piętno do końca życia. Dobrze, że nikt nie zginoł. Powrotu do zdrowia dla rannych.

KaZek
piątek, 26 czerwca 2020, 16:52

To był b.fajny instruktor z wieloletnim doświadczeniem. Szkoda, że zostanie zapamiętany z takiego wydarzenia.

Instruktor
wtorek, 11 sierpnia 2020, 01:34

45 letni policjant z 30 letnim stażem !!! (Tak go opisał rzecznik sszkoły). Ludzie, żeby zostać instruktorem trzeba mieć skończone 21 lat!!!

Ten
poniedziałek, 29 czerwca 2020, 10:08

Z czym? Z doświadczeniem? Brak słów.

Borg
sobota, 27 czerwca 2020, 11:37

Chyba wieloletnim brakiem doświadczenia

Tweets InfoSecurity24