Reklama

Damen dostarczył kuter patrolowy Zjednoczonym Emiratom Arabskim

4 lutego 2015, 12:37

Holenderska grupa stoczniowa Damen dostarczyła do Zjednoczonych Emiratów Arabskich kuter patrolowy, który ma ochraniać wody wokół Abu Dhabi oraz zabezpieczać transport ludzi na redach i w porcie.

Dwudziestometrowy kuter patrolowy „Ad Comet”, z kadłubem wykonanym całkowicie z aluminium, został odebrany przez przedsiębiorstwo Mohamed Saqr Alfalahi General Maintenance, które chce wymienić jednostki pływające tej klasy, dotychczas wykorzystywane na wodach Abu Dhabi.

Kuter „Ad Comet” został zbudowany na miejscu - w stoczni Albwardy Marine Engineering w Szardży (filia grupy Damen oficjalnie wykorzystująca nazwę Damen Shipyards Sharjah). Dzięki współpracy z Holendrami udało się wprowadzić w Emiratach nowe standardy zarówno jeżeli chodzi o sposób prowadzenia budowy jak i o organizację pracy.

„Ad Comet” jest klimatyzowany, z dużym, otwartym rufowym pokładem zadaniowym. Na wyposażeniu jednostki znajduje się między innymi radar nawigacyjny Furuno oraz transponder systemu AIS.

KomentarzeLiczba komentarzy: 6
el dromadero
środa, 4 lutego 2015, 22:51

Będzie patrolował oazy. Dlatego taki kamuflaż.... Albo transportował groszek...

Nożem Cię Ochrzczę
czwartek, 26 lutego 2015, 22:07

Ja bym pierdyknął na burtach jeszcze więcej odbijaczy tylko bardziej okazałych i kolorowych no i z cytatami z Koranu oczywiście.

iarema
poniedziałek, 16 lutego 2015, 20:20

projektowali go tez chyba miejscowi stylisci. z przedszkola

robert
środa, 4 lutego 2015, 20:22

Widząc ten kuterek to Polski Morski Oddział Straży Granicznej ma całkiem ładne i nowe jednostki patrolowe , których mogą pozadrościć Zjednoczone Emiraty Arabskie . http://www.altair.com.pl/news/view?news_id=4616

kpr.pchor rez
niedziela, 15 lutego 2015, 17:01

mam wrażenie, ze kiedyś takie ohydztwo to stocznia w Płocku, ze o Ustce nie wspomnę, mogła produkować jako działalność uboczn,a...

Reklama
Tweets InfoSecurity24