CBŚP: Zabezpieczono prawie 2 tys. krzewów konopi indyjskich i 21 kg marihuany

6 sierpnia 2018, 14:29
3-287022
fot. CBŚP

Trzem osobom Prokuratura Okręgowa w Białymstoku zarzuciła nielegalną uprawę znacznej ilości konopi indyjskich. W akcji CBŚP, policjantów z komendy wojewódzkiej w Białymstoku i podlaskiego KAS zlikwidowano dwie plantacje konopi i zabezpieczono 21 kg marihuany.

„Zlikwidowane 2 plantacje konopi indyjskich, na których rosło niemal 2 tys. krzewów oraz zabezpieczone 21 kg marihuany to efekt śledztwa prowadzonego przez policjantów CBŚP i Prokuratury Okręgowej w Białymstoku” – poinformowała dziś Komenda Główna Policji. Policjanci z Zarządu CBŚP w Białymstoku od wielu miesięcy zbierali informacje na temat osób, które mogły zajmować się uprawą konopi indyjskich. Funkcjonariusze ustalili, że na terenie prywatnej posesji oraz w lesie nieopodal Białegostoku znajdują się plantacje.

Mundurowi przeszukali kilka miejsc na terenie województwa podlaskiego zatrzymując trzy osoby. W działaniach również wykorzystano psa służbowego do wykrywania środków odurzających podlaskiej KAS.

Na jednej z posesji funkcjonariusze znaleźli piwnicę, która była wyposażona w profesjonalny, kompletny sprzęt i środki do uprawy konopi indyjskich oraz ponad 100 krzewów konopi indyjskich w różnej fazie wzrostu. Na terenie tej posesji zabezpieczono również ponad 17 kilogramów suszu roślinnego konopi indyjskich czyli gotowej marihuany.

image
fot. CBŚP 

Kolejnym miejscem, gdzie uprawiano konopie była leśna działka położona również na terenie województwa podlaskiego. Tam policjanci zabezpieczyli 1840 sztuk krzewów konopi indyjskich. Dodatkowo na strychu domu użytkowanego przez jednego z zatrzymanych funkcjonariusze zabezpieczyli niemal 4 kilogramy marihuany.        

Wszystkim zatrzymanym w Prokuraturze Okręgowej w Białymstoku przedstawiono zarzuty m.in. uprawy konopi oraz posiadania środków odurzających. 

Jak informuje Policja, ze zlikwidowanych przez funkcjonariuszy plantacji można by było uzyskać nie mniej niż 184 kg marihuany.

Policja/PAP/DM

InfoSecurity24
InfoSecurity24
KomentarzeLiczba komentarzy: 2
Szynszyl
środa, 8 sierpnia 2018, 22:01

a potem wielkie hur dur, bo ludzie umierają paląc jakieś syfne dopalacze. Jeśli ktoś chce ćpać, to \'surowiec\' znajdzie zawsze. A jesli ratujemy kazde życie, to należy dać ludziom bezpieczną, dostępną i legalną altermatywę, którą marihuana niewątpliwie jest.

Rzyd
środa, 8 sierpnia 2018, 16:32

Szkoda materiału. Za to policji należy się likwidacja socjalu