BOR z nowymi mundurami

13 października 2017, 14:52
Obecny wzór umundurowania polowego BOR. Fot. MSWiA.
Nowy wzór umundurowania polowego BOR. Ilustracja: BIP MSWiA.
Nowa czapka polowa i wizerunek orła umieszczany na czapkach wyjściowych. Ilustracja: BIP MSWiA.

Nowy wzór umundurowania polowego oraz zmienione tło, na jakim znajduje się wizerunek orła to główne zmiany w umundurowaniu funkcjonariuszy Biura Ochrony Rządu. MSWiA projekt zarządzenia w tej sprawie skierowało do uzgodnień międzyresortowych. 

„Projektowane zmiany podyktowane są potrzebą dostosowania umundurowania do specyfiki wykonywanych przez funkcjonariuszy Biura Ochrony Rządu zadań służbowych” – podkreślono w uzasadnieniu projektu rozporządzenia.

Czytaj także: Wiceszef BOR podał się do dymisji

Jak czytamy w uzasadnieniu, zmiana dotyczy wzoru umundurowania polowego. Nowe mundury funkcjonariuszy BOR zyskają jednolity kolor. Zmianie ulegnie także kolor tła, na jakim widnieje wizerunek orła. Zgodnie z założeniami wymiana mundurów będzie stopniowa, a funkcjonariusze będą mogli nosić ich poprzednią wersję do grudnia 2021 r. 

BOR - nowy mundur
Nowy wzór umundurowania polowego BOR. Ilustracja: BIP MSWiA.

Czapka BOR i orzeł
Nowa czapka polowa i wizerunek orła umieszczany na czapkach wyjściowych. Ilustracja: BIP MSWiA.

Jak pisano na Defence24.pl już wcześniej, BOR czeka jednak dużo poważniejsza zmiana. Zapowiadana reforma wkracza w ostatni etap i już wkrótce, jak deklaruje MSWiA, BOR przekształci się w Służbę Ochrony Państwa. SOP będzie posiadała nie tylko większe uprawnienia niż dzisiejszy BOR, ale będzie też liczniejsza. Jak zapewnia MSWiA jest to warunek konieczny dla zapewnienia właściwego standardu ochrony.

Czytaj więcej: Służba Ochrony Państwa zastąpi BOR

KomentarzeLiczba komentarzy: 8
nowemundurydlasw
sobota, 14 października 2017, 19:25

a SW dalej w panterkach 64 wstyd i hańba

jola
sobota, 14 października 2017, 17:44

powinniśmy częściej zmieniać mundury różnym służbom. By się działo. To unowocześnieniem można nazwać. Założyć dużą państwową fabrykę z prezesem i czterema wiceprezesami każdy z sekretariatem, octavią i kierowcą. To świetny sposób na rozruszanie przemysłu obronnego. I będziemy bezpieczniejsi, my, Polacy

ali baba
piątek, 13 października 2017, 16:53

ale grubasy :-)))

PRS
sobota, 14 października 2017, 12:48

Niestety dalej politycy lansują nam ,,palantówki" jako nakrycie głowy. A jest przecież NASZA POLSKA Rogatywka.... P.S. Choć trzeba uczciwie przyznać, że ,,palantówka" to jeszcze ,,jakoś" wygląda w porównaniu do ,,kapelusików" w których nasze Panie prezentują się jak 2 d. za krzaka

Patriota
piątek, 13 października 2017, 22:14

Jestem zdecydowanie przeciw. Przecież miały nawiązywać do mundurów żołnierzy wyklętych!

Reklama
Tweets InfoSecurity24