Modernizacja vol. 3. Co resort planuje dla służb mundurowych?

26 września 2019, 10:38

O planach resortu związanych z trzecią edycją programu modernizacji służb mówił w rozmowie z InfoSecurity24.pl, podczas tegorocznej edycji Konferencji i Targów Ochrony Granic "Granice", wiceszef MSWiA Sylwester Tułajew. Jak dodał, "chcemy (MSWiA - red.) żeby funkcjonariusze byli wyposażeni na miarę XXI wieku, żeby w żaden sposób nie odstawali od kolegów z zagranicy".

InfoSecurity24
InfoSecurity24
KomentarzeLiczba komentarzy: 35
Ja
czwartek, 26 września 2019, 23:36

Modernizacja? Wszystko się sypie, wszystkiego brakuje. Gdyby nie prywatny sprzęt, nastąpiłby paraliż. Nie drobne osłabienie, tylko kompletne zatrzymanie pracy. Internet prywatny, łączność prywatna. Rzeczy, bez których nowoczesna policja nie może istnieć. Materiały biurowe, papier w toaletach, (do których wstyd wpuścić interesanta) środki czystości, tego też nie ma. Kabury, ładownice, kieszenie, kamizelki, rękawice, jednorazowe rękawiczki - wszystko prywatne. Płyny do dezynfekcji, woda latem, firma tego nie zapewnia wcale, lub nie zapewnia w odpowiedniej ilości. Pieniądze z wakatów, zamiast trafiać do przeciążonych obowiązkami, są przeznaczane na bieżące wydatki komend. To nie żadna modernizacja, to pudrowanie trupa.

True
czwartek, 26 września 2019, 22:55

Wszystko to pięknie ale z perspektywy SG zaczynają się u nas robić braki kadrowe. Coraz więcej odchodzi a nowych jak na lekarstwo. Z tym proszę coś zrobić.

Jan
czwartek, 26 września 2019, 22:02

A gdzie konkret?

In Rock
czwartek, 26 września 2019, 22:00

Puk ....puk.... a co z wypracowanych nadgodzinami do 01.07. .... kiedy do odbioru jak chętnych do pracy nie ma lub blokuje się wakaty..... dla przykładu w ZK WOJKI mamy ich 70tys.

Ja
czwartek, 26 września 2019, 20:49

Kamery i GPS to nam serwuje MSWiA, w tym nawet wyprzedzamy służby z zagranicy. Samochody które nie dogonią Poloneza i mogą jeździć tylko po autostradach i s-kach.

Tweets InfoSecurity24