Policja będzie ochraniać punkty szczepień

4 sierpnia 2021, 10:31
patrol, policja. fot. lubuska policja
Zdjęcie ilustracyjne. Fot. Lubuska Policja

Wydałem polecenie wszystkim komendantom wojewódzkim policji objęcia całodobową ochroną mobilnych punktów szczepień oraz doraźną wszystkich pozostałych punktów szczepień – powiedział w środę w Programie 1 Polskiego Radia komendant główny policji gen. insp. Jarosław Szymczyk.

Gen. insp. Szymczyk przyznał, że od kilkunastu dni obserwuje się rosnąca agresję środowisk antyszczepionkowców w obrębie punktów szczepień. Wskazał nie tylko na podpalenie punktu szczepień i stacji sanepidu w Zamościu, ale także przypomniał, że w Grodzisku Mazowieckim doszło do wtargnięcia do punktu szczepień i naruszenia nietykalności osób, które pilnowały porządku, do naruszenia nietykalności interweniujących funkcjonariuszy.

Obserwujemy, że ta agresja rośnie. Chcę jasno i wyraźnie powiedzieć, że przyzwolenia ze strony policji na tego typu zachowania nie będzie i nasze działania będą bardzo zdecydowane i będą stanowczą odpowiedzią na groźby wobec personelu (medycznego – przyp. red. ) i osób, które do tych punktów przybywają.

Gen. insp. Jarosław Szymczyk, komendant główny policji 

"Po rozmowie z ministrem spraw wewnętrznych i administracji Mariuszem Kamińskim wydałem polecenie wszystkim wojewódzkim komendantom policji objęcia całodobową ochroną mobilnych punków szczepień oraz doraźną wszystkich pozostałych punktów szczepień" – poinformował Szymczyk. Zapewnił, że w sprawie podpalenia punktu szczepień i budynku sanepidu w Zamościu, policja prowadzi intensywne działania. "Cały czas napływają do nas informacje, badamy szczegółowo, analizujemy. Dla nas ta sprawa jest sprawą honoru i prestiżową i jestem przekonany, że pracują przy niej najlepsi ludzie. Zatrzymanie sprawcy jest tylko i wyłącznie kwestą czasu" - podkreślił. 

Szef policji nie ujawnił szczegółów i wyjaśnił, że są one objęte tajemnicą. "Jeżeli tylko potwierdzimy personalia sprawcy, natychmiast zostaniecie państwo poinformowani" - powiedział.

Reklama
Reklama

PAP - mini

InfoSecurity24
InfoSecurity24
KomentarzeLiczba komentarzy: 23
Policjant
niedziela, 8 sierpnia 2021, 20:33

Może prościej będzie poinformowac społeczeństwo czego policje nie będzie robić. Będzie tego znacznie mniej od tego co ma robić.

Ralf
sobota, 7 sierpnia 2021, 12:53

Mobilne punkty szczepień mają swój sens. Gminy, które je wystawiają dostają za każdy punkt konkretną kasę. Niezależnie, czy zaszczepi się w nim choćby jedna osoba. Więc wydawane są publiczne pieniądze na inicjatywy, które nie mają większego sensu. Na pewno nie zwiększa się liczba zaszczepionych, bo jak ktoś chce, to się w przychodni zaszczepi bez czekania. Ważne, żeby kasa trafiała do właściwych kieszeni. A władza może się chwalić jakie to czyni starania o zwiększenie wyszczpialności. Głupi to kupi

M
sobota, 7 sierpnia 2021, 20:25

Kto normalny np. podczas pikniku się zaszczepi jak powszechnie wiadomo, że po szczepieniu nie można pić alkoholu, a trzeba unikać wysiłku?

Sierżant
piątek, 6 sierpnia 2021, 11:56

Tak policja na dole będzie wykonywać polecenia . A wydający polecenia dostanie dodatek na walkę z pandemia. Żenada .

M
czwartek, 5 sierpnia 2021, 22:22

Jaki sens mają mobilne punkty szczepień wystawiane za grubą kasę, skoro nie mają chętnych do szczepień? Poza zyskami dla określonych ludzi

.
czwartek, 5 sierpnia 2021, 23:53

Mobilne punkty miały sens wyłącznie na początku, kiedy były problemy z dostępnością szczepionek, rejestracją czy kolejkami. Teraz, przy pustych przychodniach i pełnych magazynach to jest wyłącznie wyrzucanie publicznej kasy w błoto

...
czwartek, 5 sierpnia 2021, 21:56

Pojawiają się pierwsze spektakularne statystyki. Półmilionowe miasto, 1 mobilny punkt szczepień, czynny 6 godz. personel: 4 osoby, zabezpieczenie: 4 policjantów + dwa radiowozy(w ciągu doby), zaszczepionych: 1 osoba.

Uzi
czwartek, 5 sierpnia 2021, 23:50

A ty myślisz, że respiratory i maseczki to były jedyne pomysły, żeby zarobić na pandemii? Punkty będą stały, choćby zainteresowanie nimi wykazywali wyłącznie wandale.

Tweets InfoSecurity24