"Krokodylków" nie stać na pojazdy specjalne

31 stycznia 2019, 14:22
GITD
Fot. Główny Inspektorat Transportu Drogowego

Główny Inspektorat Transportu Drogowego nie udzielił ostatecznie zamówienia na dostawy fabrycznie nowych furgonów wraz z wyposażeniem. Jak poinformował GITD, ceny złożonych ofert przewyższają kwotę, którą Inspektorat zamierza przeznaczyć na sfinansowanie zakupu.

Zamówienie dotyczyło dostawy 64 fabrycznie nowych pojazdów specjalnych, czyli furgonów wraz z wyposażeniem. Wszystkie samochody miały zostać wyprodukowane w bieżącym roku, a także - jak zaznaczał Inspektorat - wolne od wad, ze specjalistyczną zabudową i wyposażone w specjalistyczny sprzęt.

Oferty i firmy ocenione zostać miały na podstawie ceny, gwarancji (na pojazd, na zabudowę pojazdu i na nadwozie, części blacharskie oraz powłoki lakiernicze), zużycia energii oraz integracji zawodowej osób niepełnosprawnych. Postępowanie, ogłoszone jeszcze we wrześniu 2018 roku, realizowane było w ramach procedury otwartej. 

GITD nie udało się jednak wybrać zwycięskiej oferty. Jak informuje, unieważnił postępowanie, ponieważ ceny złożonych ofert przewyższają kwotę, którą zamierza przeznaczyć na sfinansowanie zamówienia. Co więcej, podkreśla że nie może zwiększyć kwoty przeznaczonej na ten cel.

Oznacza to, że wszystkie oferty opiewały na kwotę wyższą niż ok. 22,4 mln złotych netto. GITD zamierzał bowiem zakupić wszystkie pojazdy za trochę ponad 22,357 mln złotych netto.

InfoSecurity24
InfoSecurity24
KomentarzeLiczba komentarzy: 4
KIERO
niedziela, 3 lutego 2019, 16:33

PiS nie dotrzymał obietnicy wyborczej i dalej ITD i Policja dublują zadania - PORAŻKA! A w transporcie patologia jak nigdy. Jeszcze chwila i Ukraincy przejmą rynek!!!

abc
sobota, 2 lutego 2019, 00:18

Policja wszystko przeżarła to ITD nie ma, a TIRowcy nie dość że i 5 ton gratis wezmą więcej to i sobie bronka walną za ich zdrówko...

Nemo
czwartek, 31 stycznia 2019, 19:07

Teraz czekaja na samochody od firm zagranicznych takich jak R......itd aby zrobiły za nich te zakupy w postaci łapówki jak to było do tej pory i chłopcy moga gniesc asfalt x 2 lubx3.Lub bieze jeden słoik grochówki i nie przeszkadza ze 99.9 procent to blacha no ale przecież ma to grochówke i juz moze jechac po rozgrzanym asfalcie w lecie. Policja w polsce to w centrum miasta czycha na wentylki od rowerów. Kiedy powstanie raport ilez to nasza policja sciagneła pieniazków z obcokrajowców. Ukrainców rosjan białorusinów niemiec.....

Tooo
czwartek, 31 stycznia 2019, 16:13

A co z wchłonieciem itd do policji? Upadł temat? Itd i drogówka powielaja swoje zadania więc powinni ich wchłonąć. Tak samo przekształcić sok w straz kolejową i dac do mswia. A służbę więzienna zamienić na straż więzienna jak przed wojną