Groził posłance. Funkcjonariusz Straży Marszałkowskiej zwolniony ze służby

23 września 2019, 14:53
Straż marszałkowska, fot. Twitter Sejm
Fot. Twitter Sejm RP
InfoSecurity24
InfoSecurity24

"Informujemy, że funkcjonariusz Straży Marszałkowskiej zatrzymany 23 września 2019 r. w związku z kierowaniem gróźb karalnych pod adresem jednej z posłanek, został zwolniony ze służby. Decyzję personalną w tej sprawie podpisała szefowa Kancelarii Sejmu" - poinformowało Centrum Informacyjne Sejmu. Funkcjonariusz Straży Marszałkowskiej został zatrzymany w związku z kierowaniem gróźb w stosunku do parlamentarzystki Katarzyny Lubnauer. Mundurowy z 19-letnim stażem został w poniedziałek zatrzymany przez Policję.

"24 września 2019 r. prokurator prowadzący postępowanie w sprawie byłego już funkcjonariusza, poinformował pisemnie Marszałek Sejmu oraz szefową Kancelarii Sejmu o przeprowadzonych czynnościach, w tym o wydaniu postanowienia w przedmiocie zastosowania środków zapobiegawczych wobec podejrzanego" - informuje CIS.

Jednocześnie, w związku z zaistniałą sytuacją, Marszałek Sejmu Elżbieta Witek poleciła Komendantowi Straży Marszałkowskiej ponowne skierowanie (w trybie pilnym) podległych mu funkcjonariuszy na kompleksowe badania, niezbędne do ustalenia zdolności do pełnienia służby, zgodnie z art. 27 pkt 1 ustawy o Straży Marszałkowskiej oraz przepisami ustawy z 28 listopada 2014 r. o komisjach lekarskich podległych ministrowi właściwemu do spraw wewnętrznych.

Centrum Informacyjne Sejmu

Przypomnijmy, szefowa Nowoczesnej Katarzyna Lubnauer poinformowała we wpisie na Facebooku, że w niedzielę, w czasie emisji jednego z programów TVN24 na adres kontaktowy stacji został przesłany mail z pogróżkami. W wiadomości poza wulgarnymi wyzwiskami pod jej adresem polityk, znalazła się groźba o treści: "trzeba cie zabić jak tego złodzieja adamowicza" (Pawła Adamowicza, prezydenta Gdańska śmiertelnie ranionego w styczniu tego roku; pisownia oryginalna). W poniedziałek Radio Zet podało, że groźby te kierował funkcjonariusz Straży Marszałkowskiej.

Centrum Informacyjne Sejmu poinformowało, że w poniedziałek został zatrzymany przez Policję funkcjonariusz Straży Marszałkowskiej w związku z zawiadomieniem dotyczącym kierowania gróźb karalnych pod adresem jednej z osób publicznych. Zatrzymany mężczyzna, to funkcjonariusz z 19-letni stażem. "Do dotychczasowego przebiegu jego kilkunastoletniej służby nie było żadnych zastrzeżeń" - zaznaczono w komunikacie CIS.

Szef Kancelarii Sejmu "na wniosek Komendanta Straży Marszałkowskiej, niezwłocznie zawiesił obwinionego funkcjonariusza w czynnościach służbowych oraz zażądał podjęcia kroków zmierzających do natychmiastowego wydalenia go ze służby". Ponadto poinformowano, że zgodnie z ustawą o Straży Marszałkowskiej, "niezwłocznie wszczęto postępowanie dyscyplinarne wobec funkcjonariusza".

Lubnauer podziękowała w poniedziałek stołecznym policjantom za ujęcie hejtera, który kierował wobec niej groźby.

PAP - mini

InfoSecurity24
InfoSecurity24
KomentarzeLiczba komentarzy: 1
Terry
wtorek, 24 września 2019, 21:09

A w Żaganiu funkcjonariusze mundurowi na konieczność interwencji zawsze odpowiadają że są zajęci np. na ul długiej na wybudowanym ze środkòw unijnych placu zabaw pijaki zrobili sobie miejsce do libacji alkoholowych. Gdy ktoś dzwoni do straży miejskiej lub policji nigdy nie mają czasu ale w sytuacji kiedy pojazd parkował 0.5 m na trawniku potrafili przychodzić do interwencji 3 razy dziennie jakoś mieli czas. Tak działają służby mundurowe podległe obecnej władzy w tym mieście.

Tweets InfoSecurity24