39 zabitych w ataku w Stambule

1 stycznia 2017, 10:09
Fot. Mahmut Bozarslan, Voice od America/Wikimedia, Domena Publiczna
Fot. Defence24.pl.
InfoSecurity24
InfoSecurity24

DOTYCZY:


Co najmniej 39 osób zostało zabitych, w tym 16 cudzoziemców w ataku terrorystycznym na klub nocny w Stambule w nocy z soboty na niedzielę, gdzie ponad 500 osób witało Nowy Rok. 69 osób jest rannych, cztery są w stanie krytycznym - poinformował szef MSW. 

Suleyman Soylu powiedział też, że trwa identyfikacja ciał; do tej pory ustalono tożsamość 21 osób.

Trwają poszukiwania sprawcy, który prawdopodobnie był sam - twierdzi tureckie MSW.

Napastnik z długą bronią, przebrany za św. Mikołaja, wszedł do popularnego klubu Reina położonego w europejskiej części miasta nad Bosforem, zabijając stojącego przed wejściem policjanta i cywila. Otworzył ogień do bawiących się gości. Część z nich salwowała się ucieczką skacząc do Bosforu.

Stambuł, najludniejsze miasto Turcji, było w minionym roku miejscem wielu zamachów terrorystycznych. W poprzednim, podwójnym zamachu - przed stadionem Vodafone Arena oraz parkiem Macka - zginęło 11 grudnia 38 osób, a rannych zostało 155. Przyznała się do nich powiązana ze zdelegalizowaną w Turcji separatystyczną Partią Pracujących Kurdystanu (PKK) organizacja bojowa Sokoły Wolności Kurdystanu (TAK).

W czerwcu 2016 roku doszło natomiast do zamachu na lotnisko Ataturka, położone w pobliżu Stambułu. Do przeprowadzenia ataku przyznało się Daesh. W październiku 2015 roku dżihadyści tzw. Państwa Islamskiego przeprowadzili też zamach w Ankarze, w którym zginęło ponad 100 osób. 

JP/PAP

InfoSecurity24
InfoSecurity24
KomentarzeLiczba komentarzy: 4
Kamil
niedziela, 1 stycznia 2017, 12:04

My na prawdę jesteśmy tak durną cywilizacją? W Europie bez przerwy zamachy, gwałty kobiet, powstają dzielnice gdzie zapuszczać boją się policjanci, muzułmanie żądają aby wydzielać strefy z obowiązującym Prawem Szariatu. Przecież w Turcji jest jeszcze więcej terrorystów niż w Europie, a my chcemy przyjąć Turcję w struktury Unii Europejskiej? Gdy tylko otworzy się granica, to te bydło (tak bydło) będzie mogło przemieszczać się bez kontroli po całej części Europy. Kto w ogóle za to odpowiada? Ludzie czy wy zostawiacie otwarte drzwi do domu? Albo ściągacie je w imię durnej ideologii żeby sąsiedzi mogli podróżować bez przeszkód? Zapraszacie do domu kogokolwiek przy którym macie chociaż cień wątpliwości że mógłby skrzywdzić waszą rodzinę? Granice należy zamknąć i przywrócić kontrolę tak jak było dawniej. Ten temat nawet nie powinien podlegać dyskusji.

nino
niedziela, 1 stycznia 2017, 12:03

islamski nowy rok. swoja droga ciekaw jestem ile gwaltow bylo w takich islamskich nimczech czy francji.

Dr
poniedziałek, 2 stycznia 2017, 18:32

Terroryzm należy wyplenić ogniem i żelazem ale tez przyjrzeć sie jego przyczynom

vcvv
niedziela, 1 stycznia 2017, 16:47

cvcvv

Tweets InfoSecurity24