Reklama

Bezpieczeństwo Wewnętrzne

Targi Polsecure 2024 odwiedziło prawie 6 tysięcy osób

Autor. Targi Kielce

Za nami trzecia edycja międzynarodowych targów Polsecure w Kielcach. Tegoroczną wystawę odwiedziło blisko 6 000 zwiedzających. W wydarzeniu wzięło udział 143 wystawców z 13 krajów, wystawę odwiedziło 31 delegacji zagranicznych z 12 krajów.

W tym roku międzynarodowe targi Polsecure na Targach Kielce odbyły się od 23 do 25 kwietnia. Wydarzenie było doskonałą okazją do zapoznania się z ofertą firm specjalizujących się w produkcji wyposażenia specjalnego, środków ochrony osobistej, sprzętu ratowniczego, oprogramowania służącego łączności, dowodzeniu czy kontroli - od racji żywnościowych dla funkcjonariuszy po całe laboratoria kryminalistyczne.

Podczas tegorocznych targów dyskutowano m.in. o wykorzystywaniu środków unijnych przez polską Policję. Nie zabrakło także tematów związanych z cyberprzestępczością. Poruszone zostały także tematy zagrożeń wynikających ze Sztucznej Inteligencji. Z kolei w ostatnim dniu targów podczas prelekcji „Policja – pracodawca z wyboru” kilkuset uczniów ze szkół mundurowych spotkało się z funkcjonariuszami różnych jednostek Policji.

W trakcie targów obyły się również pokazy dynamiczne służb mundurowych. Funkcjonariusze z Centralnego Laboratorium Kryminalistycznego Policji, Służby Więziennej oraz strażacy zaprezentowali swoje umiejętności podczas dynamicznych pokazów z użyciem realistycznych wybuchów, specjalistycznego sprzętu oraz psa taktycznego. Nie obyło się bez strzałów, pożaru i ofiar.

Międzynarodowe targi Polsecure zakończyły się uroczystym wręczeniem nagród dla najlepszych produktów. Komisja konkursowa po przeanalizowaniu zgłoszeń nagrodziła trzy produkty: Motorola Solutions Polska za MXP7000 zintegrowane urządzenie przenośne TETRA I LTE do zadań o krytycznym znaczeniu; Zakłady Mechaniczne „Tarnów” za karabinek MWS-15 oraz konsorcjum, w którego skład wchodzą: Vortex, lider Wojskowa Akademia Techniczna im. Jarosława Dąbrowskiego, Instytut Optoelektroniki, JSW Nowe Projekty, SZYBICKI - Sprzęt i Zabudowy Pojazdów Specjalistycznych Waldemar Szybicki za SOWA prototyp mobilnego wieloczujnikowego systemu obserwacyjnego przeznaczonego do zabezpieczenia strefy nadgranicznej

Wyróżnienie specjalne Komendanta Głównego Policji trafiło do firmy PCO za lotnicze gogle noktowizyjne PNL-3X. Nagroda Komendanta Głównego Straży Granicznej „Laur Graniczny” trafiła także do firmy PCO z Warszawy za noktowizyjny monokular uniwersalny MU-3M. Wyróżnienie specjalne Dyrektora Generalnego Służby Więziennej za innowacyjność, zastosowane rozwiązania technologiczne i projektowe otrzymała firma BC ARMS za linię PATROL. Z kolei wyróżnienie specjalne Komendanta Służby Ochrony Państwa trafiło do firmy Autocomp Management i Wojskowego Instytutu Technicznego Uzbrojenia za system szkolno-treningowy POJEDYNEK.

Artykuł sponsorowany

Reklama

Komentarze

    Reklama